تبلیغات
گچساران شهر من - كروبی، لنگه كفش، نمایشگاه
گچساران شهر من
GACH30TY.CO.CC
Hosted by ImageHost.org
ببینین این مخالفان برخورد با اغتشاش و اغتشاش گران  چه راحت برروی مردم عادی اسحله

  می كشند و اقدام به شلیك هوایی می كنند  مهدی كروبی عصر امروز (جمعه) در حالی كه با شعارهای "درود بر كروبی" عده‌ای از همراهانش به نمایشگاه
مطبوعات وارد شده بود، با شعار "مرگ بر منافق" عده دیگری از بازدیدكنندگان به بیرون از نمایشگاه هدایت شد.

 مهدی كروبی ساعت 15 با جمعی از اطرافیانش وارد نمایشگاه مطبوعات در شبستان مصلی تهران شد و شعارهای "درود بر كروبی"، "كروبی زنده باد موسوی پاینده باد"، "یا حسین میرحسین" از سوی برخی هوادارانش همراهی شد.

با این حال، وی هنوز یك‌سوم از مسیر نمایشگاه را بیشتر طی نكرده بود كه با رسیدن به بخش روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها، با شعار "مرگ بر منافق" عده زیاد دیگری از بازدیدكنندگان نمایشگاه مواجه شد.

این جمعیت با سردادن شعارهای دیگری مانند "منافق برو بیرون"، "حروم خور برو بیرون" و "مرگ بر دروغگو" موجب تغییر مسیر كروبی شدند و وی را تا بیرون از نمایشگاه با همین شعارها همراهی كردند، به طوری كه كروبی بیش از
15 دقیقه نتوانست در نمایشگاه بماند.
 
 

این هم تنها سلاح مردم

Hosted by ImageHost.org
 مطالب بیشتر در ادامه
 
مهدی کروبی روز جمعه همراه با عده ای از هوادارانش به نمایشگاه مطبوعات رفت اما در مدت کوتاهی با واکنش گروهی از مخالفان خود مواجه شد و با بدرقه ی شعارهای مرگ بر منافق ، مرگ بر ضد ولایت فقیه ، مرگ بر دروغگو  و نیز چند لنگه کفش ، ناگزیر شد نمایشگاه را ترک کند.

خبرگزاری فارس ، برخورد با کروبی را  با عنوان " مردم با شعار مرگ بر منافق كروبی را از نمایشگاه بیرون كردند" به گونه ای گزارش کرده که خوانندگان ممکن است تصور کنند این برخورد ، سازمان دهی شده و با اطلاع فارس بوده است.

گزارش خبرگزاری فارس را بخوانید:
 دقایقی پیش مهدی كروبی در آغازین دقایق حضور خود در نمایشگاه از سوی مردمی كه از او با شعار مرگ بر منافق استقبال می‌كردند به بیرون از نمایشگاه هدایت شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها مهدی كروبی كاندیدای شكست خورده در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم با حضور در نمایشگاه مطبوعات جو آرام این نمایشگاه را برای دقایقی به هم ریخت. كروبی اخیرا با ادعاهای كذب اتهام هایی را علیه نظام مطرح كرده بود.

بنابراین گزارش در بین طرفداران كروبی كه از ابتدای ورود وی را همراهی می كردند، در دست برخی از این افراد چوب دیده می شد كه گاهی با آن به سمت برخی مردم و طرفداران انقلاب حمله ور می شدند.

* كروبی در دقایق ابتدایی حضور خود در نمایشگاه مطبوعات با خیل مردمی روبه رو شد كه از او با شعارهای مرگ بر منافق و مرگ بر ضد ولایت فقیه استقبال می‌كردند.

* حجم شعار‌ها بر علیه كاندیدای شكست خورده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم به حدی بود كه وی مجبور شد از همان ابتدای نمایشگاه راه خود را كج كرده و به دنبال درب خروج باشد. اما در این بین نیز با شعارهای «مرگ بر دروغگو» و «مرگ بر منافق» حاضرین در نمایشگاه روبه رو شد.

عده‌ای از هواداران اندك وی در نمایشگاه نیز در این بین با شعار درود بر كروبی و شعارهایی علیه نظام و انقلاب به دنبال درگیری و به اغتشاش كشاندن جو نمایشگاه بودند كه موفق به این كار نشدند.

* در نهایت مهدی كروبی در میان شعار‌های فراوان حاضر در نمایشگاه كه علیه وی سر داده می‌شد از همان دری كه وارد نمایشگاه شده بود خارج شد.

* یكی از محافظان مهدی كروبی برای متفرق كردن انبوه جمعیت معترض به صورت هوایی اقدام به تیراندازی نمود. این امر در بین محافظان شخصیت‌های كشوری اقدامی شایسته محسوب نمی شود.

* مهدی كروبی بعد از حضور چند دقیقه ای در نمایشگاه از طبقه دوم مصلی خارج شد. كروبی در پی هجوم برخی افراد به سمت وی و پرتاب لنگه كفش به طرف او مجبور شد بدون عمامه مصلی را ترك كند.

* به هنگام ورود كروبی به نمایشگاه جمعی به صورت سازماندهی شده در اطراف وی حضور پیدا كرده و با شعارهای هماهنگ سعی داشتند جو نمایشگاه را به نفع این كاندیدای شكست خورده انتخابات اخیر رقم بزنند؛ اما وی چند قدم در نمایشگاه پیش نرفته بود كه جمعیت حاضر در نمایشگاه در اطراف كروبی حلقه زده و شعارهای "مرگ بر منافق "، "مرگ بر ضد ولایت فقیه "، "كروبی دروغگو، پول جزایری كو "، "مرگ بر دیكتاتور "، "ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند " و "مرگ بر دروغگو " سر دادند تا وی متوجه شود كه جو نمایشگاه به هیچ وجه مطلوب وی و همفكرانش نیست.

كروبی پس از مواجه شدن با شعارهای مذكور كه از سوی عده زیادی از حاضران در نمایشگاه سر داده می‌شد، مجبور شد عطای حضور در نمایشگاه را به لقای حفظ تتمه آبرو، بخشیده و راه را برای خروج از نمایشگاه كج كند.

اما این پایان ماجرا نبود و جمعیت حاضر در نمایشگاه قصد داشتند به جهت اقدامات 4 ماه اخیر كروبی كه موجب خدشه وارد شدن به اعتبار نظام جمهوری اسلامی و وارد شدن آسیب‌های فراوان به هم‌میهنانشان شده بود، وی را با شعارهای خود تا درب خروجی نمایشگاه مشایعت كنند.

پس از كج كردن راه از سوی كروبی، جمعیت حاضر مجددا با شعارهای "دروغگو برو گم شو "، "مزدور برو گم شو " و "مرگ بر منافق " وی را همراهی می‌كردند .

در این بین نهضت لنگه كفش نیز به راه افتاد و جمعیت خشمگین حاضر با پرتاب كردن لنگه كفش‌های پی‌در‌پی به سبك "منتظرالزیدی " به سوی كروبی، اقدامات اخیر وی كه موجب صدمه دیدن و كشته شدن جمعی از جوانان كشور شده بود را پاسخ می‌گفتند.
اعتراضات مردم خشگین در نمایشگاه و این لنگه‌كفش‌های پی‌درپی و جاخالی‌دادن‌های كروبی در نهایت منجر به افتادن عمامه از سر كروبی شد و وی را مجبور كرد كه نیمی از وقت حاضر در میان جمعیت معترض را بدون عمامه سپری كند.

محافظان كروبی كه به دنبال جایی برای اسكان آرام كروبی و حضور مجدد وی در سالن نمایشگاه بودند، به دلیل حضور خیل جمعیت معترض با شكاندن پارتیشن‌های برخی غرفه‌ها به دنبال محلی برای حضور كروبی بودند كه این امر نیز موجب نشد كه مردم از بیرون كردن وی از نمایشگاه منصرف شوند.

گروه ساماندهی شده نیز پس از روبرو شدن با جمع زیادی كه علیه كروبی شعار می‌دادند، غائله را ترك گفته و صحنه را به سود معترضان به كروبی و موسوی ترك كردند.

از جمله نكات جالب در این غائله، استفاده مكرر برخی محافظان كروبی از شوك‌های الكتریكی علیه معترضان بود .برخی محافظان كروبی علنا مردم را به برخورد تهدید می‌كردند.

اما یكی از اتفاقاتی كه به ندرت در حضور شخصیت‌های سیاسی كشور در مجامع عمومی به چشم می‌خورد، استفاده از سلاح‌های گرم است كه حضور كروبی در نمایشگاه موجب شد این اتفاق نیز رخ دهد.

اما این شلیك هوایی نیز موجب پراكنده شدن جمعیت معترضان به كروبی نشد تا اینكه كروبی در نهایت با سوار شدن به خودروی خود نمایشگاه را ترك كرد و آرامش به نمایشگاه برگردانده شد.

پس از خروج كروبی از نمایشگاه، جمعیت معترض با شعارهای "الله اكبر " و "ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند " و ... به داخل نمایشگاه آمدند.

این جمعیت پس از ورود مجدد به نمایشگاه با شعارهای "الله اكبر "، "مرگ بر منافق " و "مرگ بر ضد ولایت فقیه "، «بسیجی واقعی نورعلی شوشتری»، در نمایشگاه دور چرخیده و با ذكر صلوات به روح مطهر شهدا و بخصوص شهدای اخیر حادثه تروریستی "پیشین " به تجمع خود پایان دادند.
 
 
برچسب ها: كروبی، لنگه كفش، نمایشگاه،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 آبان 1388 توسط BatGiRl