تبلیغات
گچساران شهر من - هیرسوتیسم
گچساران شهر من
GACH30TY.CO.CC

 

الكترولیز
برای برداشتن دائمی موهای زائد ، بعضی از زنان علاوه بر درمان طبی تحت الكترولیز هم قرار می‌گیرند. در این روش سوزن نازكی داخل فولیكول مو قرار داده می‌شود و از جریان الكتریكی برای از بین بردن فولیكول مو استفاده می‌شود.این روش دردناك است و از آنجا كه تنها یك فولیكول در هر مرتبه درمان می‌شود ، برای نواحی بزرگ بدن مفید نیست .


اپیلیتورها
این موبرها مانند تیغ هستند اما در این روش مو از زیر پوست كنده می شود. فایده این روش در این است كه بدن مدت طولانی بدون مو خواهد بود و زمان بیشتری برای رشد نیاز دارند و اگر این روش در قسمتی از بدن بطور مرتب و مكرر انجام شود تعداد موهای آن منطقه به مرور كاهش خواهد یافت. این روش قدری دردناك است.
در این روش مو باید تا اندازه ‌ی بلند شده باشد تا دستگاه اپیلیتور كار كند. این دستگاه را روی پوست های خیلی حساس بدن مانند پوست صورت، دستگاه تناسلی و زیر بغل نباید استفاده كرد. این دستگاه و این روش برای از بین بردن موهای زائد مناطق بازوها و پاها مناسب است.در ضمن پس از استفاده از این دستگاه حتما قسمت‌های مختلف آن را با مواد ضد عفونی كننده(مانند الكل) تمیز كنید تا هنگام استفاده مجدد در پوست شما ایجاد عفونت نكند.

لیزر
لیزر مطمئن‌ترین روش در برطرف كردن موهای زائد بدن است چرا كه فقط جهت نفوذ در ریشه مو طراحی شده است. بنابراین برای بقیه قسمت‌های بدن شما، عامل مخربی محسوب نمی‌شود.
در عملیات درمانی لیزر مراقبت‌های لازم انجام می‌شود تا پوست اطراف صدمه ای نبیند. ماده ای كه به مو رنگ می دهد، ملانین نام دارد. این ماده نور را از لیزر جذب كرده و آن را تبدیل به حرارت می كند این حرارت به اندازه ای است كه مكانیسم رشد مو را غیر فعال كرده و از كار می اندازد و به این ترتیب باعث از بین رفتن فولیكول مو می شود. درست است كه در این روش نیاز به چندین مرحله درمان است اما مطمئناً بیشترین اثر را برروی موهایی كه در مرحله رشد هستند دارد .از طرفی لیزرها سریعتر عمل می كنند و در مقایسه با تكنیك‌ها و روش‌های دیگر مانند مومك انداختن، بی رنگ كردن ،كندن، اصلاح كردن با تیغ و الكترولیز در كاهش تعداد موها تقریبا نتیجه كار دائمی است.
لیزر درمانی بیش از همه در افرادی با موهای تیره و پوست روشن قابل استفاده است.
علاوه بر مو، پوست هم رنگ خود را از ملانین می‌گیرد و پوست تیره با ملانین بیشتر می تواند، انرژی لیزر بیشتری را جذب كند كه منجر به آسیب پوست و بی‌رنگ شدن آن می شود. به هرحال پزشكان شروع كرده‌اند به استفاده از وسایل و تكنیك‌های لیزری كه نتایج بهتری را برای افراد تیره پوست دارند. تنها محدودیت برای استفاده از این روش درمانی قیمت و هزینه آن است كه بسیار گران است. معمولا دو هفته پس از انجام لیزر موها ریزش پیدا می‌كند و در فواصل 5/1 تا 2 ماه موها دوباره رشد می‌كند، ‌هنگامی كه حدود 04 تا 05 درصد موهای بار قبل رشد كرد، زمان مناسب برای انجام مجدد لیزر است، این فاصله می‌تواند بین 5/1 تا 3 ماه باشد. معمولا با انجام 4 تا 7 بار عمل لیزر بیمار به نتایج مطلوب می‌رسد. موهای ضخیم و مشكی بهترین هدف برای هر لیزر هستند و به راحتی معدوم می‌شوند، ولی موهای سفید تاكنون جواب مطلوبی به لیزر نداده‌اند.
اگر قصد استفاده از لیزر را دارید یك ماه قبل از عمل لیزر و در طول درمان موها را از ریشه نكنید زیرا كه نور لیزر در پیاز موی در حال رشد و فعال جذب می‌شود. با قطع كردن ساقه‌های مو از سطح پوست و تراشیدن، می‌توانید موها را در این وضعیت فعال و پاسخگو به نور لیزر نگاه دارید.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اسفند 1387 توسط BatGiRl